Grupa IV

2020-03-24 21:20

Nauczycielki grupy IV:

- pani Justyna i pani Dyrektor

Pomagać nam będzie Pani Agnieszka.

Święta, święta...i już mamy kwiecień !

Za niedługo ruszają zapisy na dyżur wakacyjny, a my zaczynamy przyzwyczajać się do myśli, że to już nasze ostatnie wspólne miesiące, dlatego też zachęcamy Rodziców do zapisywania naszych wspaniałych przedszkolaków na ich ostatni już dyżur wakacyjny. Obyśmy jak najdłużej mogli nacieszyć się swoim towarzystwem :)
W nadchodzącym miesiącu mamy sporo wyjść: 9 kwietnia do kina, 10 kwietnia na próbę do Służewskiego Domu Kultury, natomiast 12 kwietnia na warsztaty "Czarodziejski świat pana Andersena". Między 24 a 26 kwietnia będzie kolejna próba (tym razem już z orkiestrą) do projektu "SUPER CHÓR", a 27 kwietnia przypominamy o kulminacyjnym momencie, czyli koncercie w sali Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

W kwietniu nasze zabawy i zajęcia dydaktyczne opierać się będą na następujących tematach:

1. Mamy różne charaktery.

2. Wiosna na wsi.

3. Dbamy o przyrodę.

4. Polska - moja ojczyzna.

Nadchodzące tygodnie będą stanowić także kontynuację w pracy nad wspomaganiem dzieci w rozwijaniu kolejnych umiejętności oraz poszerzaniu ich wiedzy. W przedszkolu będą w tym pomagać gry dydaktyczne, zabawy ruchowe i taneczne, czy specjalnie przygotowywane zadania, jednak zachęcam do tego, by także w domu stwarzać dzieciom warunki do nauki poprzez zabawę.

"Wiosenne rymy" - wyszukujemy rymy do słów kojarzących się z wiosną.  W pierwszym etapie możemy oczywiście stworzyć bazę naszych skojarzeń,a potem wyszukiwać nie tylko rymy typu "kwiatki - bratki" ale układać całe zdania np. "Wiosna to pora radosna", "Po zimie czas na wiosnę, a może na wiosnę urosnę?"

"Mój dom" - starajmy się dowiedzieć wraz z dzieckiem jak najwięcej o okolicy, w której mieszka. Możemy iść na spacer, poczytać pamiątkowe tablice, lub np. poczytać informacje o osobie, której nazwiskiem jest opatrzona ulica przy której mieści się nasz dom. Dobrym pomysłem jest czytanie informacji we 3 osoby - potem dwie z nich zdobywają punkty za każdą rzecz, którą udało im się zapamiętać.